82% Response rate
Offering you a complete choice of products which include daliya ots rotary dryer machine and daliya ots dryer/roaster machine.
₹ 125000 / Piece Get Latest Price
| Capacity(Kg/Hr) | 100 |
| Capacity | 100kg/hr |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Max Temperature | 200 |
| Voltage | 440v |
| Weight | 250 |
| Diameter | 24inch |
| Power | 1hp |
| Product Type | Rotary Dryer Machine |
| Warranty | 12 months |
| Color | Silver |
| Size | 8ft |
| Material | Steel |
₹ 180000 / Piece Get Latest Price
| Capacity(Kg/Hr) | 100 |
| Heating Type | Heater |
| Capacity | 50kg - 100kg |
| Usage/Application | Industrial |
| Coating | Food Grade |
| Fuel | Electric Roaster Dryer Machine |
| Color | Silver |
| Voltage | 440v |
| Power Consumption | 9kw |
| Material | Stainless steel |
| Size | 12x2x5 |
| Phase | Three phase |
| Weight | 250kg |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Sheet Thickness | 18 gauge |
| Type of Machine | Industrial Roasting Machine |
Daliya Ots dryer roaster machine
Fazal Khan (CEO)
Asian Food Packaging Machinery
Ground Floor, B-59, Sector 8
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India
