82% Response rate
We are a leading Manufacturer of 2 in 1 kurkure puff snacks extruder machine from Noida, India.
₹ 480000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity | 100 kg/hr |
| Capacity | 100 kg/hr |
| Material To Be Extruded | Mild Steel ,stainless steel |
| Type | Kurkure, all corn puff |
| Power Consumption | 415v |
| Type Of Namkeen | Kurkure, corn puff snacks |
| Phase | Three phase |
| A.C Drive Motor | 30hp |
| Main Motor | 20hp |
| Ac Motor | 5hp |
| Feeding Motor | 5hp |
| Material | Mild steel |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Voltage | 415v |
| Color | Steel |
| Weight | 800kg |
| Temperature | 100 Degree |
Fazal Khan (CEO)
Asian Food Packaging Machinery
Ground Floor, B-59, Sector 8
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India
