82% Response rate
Our product range includes a wide range of circular fryer machine and namkeen snacks extruder machine.
₹ 500000 / Unit Get Latest Price
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Material To Be Extruded | All Type Of Snacks |
| Capacity | 150 kg/hr |
| Production Capacity | 1000 kg/hr |
| Power Consumption | 1-5 HP |
| Power Source | Electric |
| Phase | THREE Phase |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 220 V |
| Usage | Raw Materials Are Mixed, Heated, Cooked, Shaped All In One Process |
We are well recognized in the market for our quality products as well as we known for our long lasting products, we are highly manufacturing of these kind of products "Snacks Food Extruder Machine " on reasonable prices.
Fazal Khan (CEO)
Asian Food Packaging Machinery
Ground Floor, B-59, Sector 8
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India
