82% Response rate
Offering you a complete choice of products which include daliya ots electric roaster machine.
₹ 150000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50kg |
| Heating Type | Industrial heater |
| Usage/Application | Industrial |
| Fuel | Electric Heater |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Power Consumption | 10kw |
| Voltage | 415v |
| Material | Stainless Steel |
| Size | 8ftx2ft |
| Weight | 300kg |
| Power Supply | Three phases |
| Output Frequency | 50 |
| Ambient Temperature Range | 250 degree |
| Drum Diameter | 600mm |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Main Raw Materials | Dryfruit |
| Drying Area (Sqm) | 8ft |
| Sheet Thickness | 18 gauge |
| Production Rate | 98% |
| Product Group | Roaster |
| Type of Machine | Dry Fruit Roasting Machine |
| Country of Origin | Made in India |
Fazal Khan (CEO)
Asian Food Packaging Machinery
Ground Floor, B-59, Sector 8
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India
