82% Response rate
Pioneers in the industry, we offer lpg gas roaster machine and mini lpg gas dryfruits roaster machine from India.
₹ 75000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 5-50kg |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Usage/Application | Commercial |
| Fuel | LPG |
| Power Consumption | 220v |
| Voltage | 220v |
| Material | Stainless steel |
| Size | 2ftx2.5ftx5ft |
| Weight | 80kh |
| Drum Diameter | 18inch |
| Sheet Thickness | 2mm |
| Type of Machine | Industrial Roasting Machine |
₹ 75000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | upto 100 kg/hr |
| Heating Type | LPG gas |
| Machine Type | Manual |
| Usage/Application | Commercial |
| Fuel | LPG |
| Automation Grade | Manual |
| Voltage | 220v |
| Power Consumption | LPG gas |
| Material | Stainless steel |
| Weight | 80kg |
| Phase | Single |
| Features | Roaster Machine |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Type of Machine | Dry Fruit Roasting Machine |
We are engaged in offering Mini LPG Gas dryfruits Roaster Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Fazal Khan (CEO)
Asian Food Packaging Machinery
Ground Floor, B-59, Sector 8
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India
