Our range of products include lpg gas roaster machine, mini lpg gas roaster machine, coriander dhaniya seed roasting machine and small lpg gas peanuts roaster machine.
₹ 75000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50kg |
| Heating Type | LPG Gas |
| Usage/Application | Commercial |
| Fuel | LPG |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Power Consumption | 220 |
| Voltage | 220v |
| Material | Stainless Steel |
| Weight | 150kg |
| Type of Machine | Dry Fruit Roasting Machine |
"Asian Food Packaging Machinery" - Manufacturer of Extruder Machine, Food Processing Machine Nitrogen Plants since 2017 in Noida, Uttar Pradesh. We have achieved expertise in catering to the requirements of our clients exactly as per their needs. We emphasize stringent quality standards to ensure that the products provided to our clients are always optimum to their level.
₹ 75000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | Up to 50kg |
| Heating Type | LPG Gas |
| Usage/Application | Commercial |
| Fuel | LPG |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Power Consumption | 2kw |
| Voltage | 220v |
| Material | Stainless steel |
| Size | 3*,3*,4 |
| Weight | 50kg |
| Power Supply | Single phase |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Main Raw Materials | Stainless steel |
| Sheet Thickness | 2mm |
| Type of Machine | Dry Fruit Roasting Machine |
| Country of Origin | Made in India |
"Asian Food Packaging Machinery" - Manufacturer of Extruder Machine, Food Processing Machine Nitrogen Plants since 2017 in Noida, Uttar Pradesh. We have achieved expertise in catering to the requirements of our clients exactly as per their needs. We emphasize stringent quality standards to ensure that the products provided to our clients are always optimum to their level.
₹ 145000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100KG |
| Heating Type | LPG gas |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Usage/Application | Industrial |
| Fuel | LPG |
| Voltage | 220v |
| Material | Stainless steel |
| Type of Machine | Industrial Roasting Machine |
We are engaged in offering Coriander dhaniya Seed Roasting Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 75000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | Upto 25 kg/hr |
| Operation Mode | Manual |
| Power Type | Gas |
| Electricity Connection | Single Phase |
| Material of Construction(Contact) | SS 304 |
| Power Consumption | 2 Kwh |
| Motor Power | 0.5hp |
We are engaged in offering Small LPG Gas Peanuts Roaster Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Fazal Khan (CEO)
Asian Food Packaging Machinery
Ground Floor, B-59, Sector 8
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India