82% Response rate
Our range of products include u type mixer and electric roaster machine.
₹ 85000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | Up to 1000kg |
| Heating Type | Heater |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Usage/Application | Commercial |
| Fuel | Electric heater |
| Power Consumption | 220v-440v |
| Material | Stainless steel |
| Size | 2.5,1.5,4feet |
| Weight | 60kg |
| Power Supply | Single and three phase |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Sheet Thickness | 2mm-3mm |
| Type of Machine | Industrial Roasting Machine |
| Country of Origin | Made in India |
Fazal Khan (CEO)
Asian Food Packaging Machinery
Ground Floor, B-59, Sector 8
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India
