82% Response rate
Leading Manufacturer of double decker roaster and flavouring machine from Noida.
₹ 500000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100kg |
| Heating Type | Electric heater |
| Usage/Application | Industrial |
| Fuel | Electric heater |
| Automation Grade | Automatic |
| Power Consumption | 12kw |
| Voltage | 415v |
| Material | Stainless Steel |
| Size | 14ftx3ftx10ft |
| Weight | 1500kg |
| Power Supply | Three phases |
| Ambient Temperature Range | 250 |
| Packaging Type | Rapping |
| Drum Diameter | 600mm |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Sheet Thickness | 18 gauge |
| Country of Origin | Made in India |
You can Roast and flavouring machine..
We have effective and efficient quality management systems in our organization This team helps us in manufacturing of a wide range of Food Processing Machine Pouch Packing Machines Packaging Machine Tea Bag Packing Machine Collar Type Packing Machine Supari Cutter Machine Sealing Machine and much more
Fazal Khan (CEO)
Asian Food Packaging Machinery
Ground Floor, B-59, Sector 8
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India
