82% Response rate
Our product range includes a wide range of makhana hot air roaster machine.
₹ 110000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50kg |
| Heating Type | Hot Air blower |
| Usage/Application | Commercial |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Power Consumption | 4kw |
| Voltage | 215v |
| Material | Stainless steel |
| Size | 2.5x 2x4 ft |
| Weight | 250kg |
| Ambient Temperature Range | 200 |
| Packaging Type | Transparent Polythin |
| Drying Area (Sqm) | 2.5ft |
| Sheet Thickness | 1.2mm |
| Type of Machine | Dry Fruit Roasting Machine |
Fazal Khan (CEO)
Asian Food Packaging Machinery
Ground Floor, B-59, Sector 8
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India
